Gry

NOVUSS (Łotwa) precyzja i taktyka

Nazywany Bilardem Marynarskim dla 2 albo 4 graczy. Grę rozgrywa się na kwadratowym stole o boku ok. 100 cm, z łuzami w każdym z rogów i liniami oznaczonymi na powierzchni stołu, dzielącymi go na cztery pola. Celem gry jest umieszczenie wszystkich krążków swojego koloru w łuzach za pomocą kija i dużego krążka, pełniącego funkcję białej bili stosowanej w innych odmianach bilardu.

Le passe-trappe 2 lub 4 osoby (Francja) dynamizm i emocje

Gra dla dwóch lub czterech graczy, w którą zazwyczaj się gra w trzech turach. Gra składa się z drewnianego stołu, żetonów i gumeczek po obu stronach stołu. Celem gry jest pozbycie się żetonów ze swojego pola na pole przeciwnika przez otwór w środkowej części stołu. Kto zrobi to pierwszy wygrywa daną turę

Jakkolo (Holandia) dla małych i dużych

Gra pochodzi z XV wieku, znana również, jako Bilard Holenderski. Celem gry jest równomierne rozmieszczenie żetonów w polach na końcu planszy. Gracz ma trzy podejścia, aby tego dokonać, po czym są podliczane punkty.

Hokej stołowy (Czechy) nie daj się zaskoczyć

Gra, hokej stołowy przypomina hokej na lodzie. Gra się w trzech tercjach po 6 min każda. W przypadku remisu, grę się przedłuża na kolejne 3 min. Jeżeli nadal nie ma zwycięzcy, każdy gracz ma prawo do trzech uderzeń tzw. karnych, wygrywa ten, kto zdobędzie więcej punktów.

Carrom (Indie) skupienie i opanowanie

Carrom (Bilard Indyjski) to gra bilardowa rozgrywana na kwadratowym stole, polegająca na wbijaniu drewnianych krążków do łuz, za pomocą strikera. Zawodnicy grają w pozycji siedzącej. Celem gry jest wbicie przez zawodnika wszystkich krążków swojego koloru zanim przeciwnik wbije swoje.

Culbuto (Francja) uczy cierpliwości

Celem gry jest umieszczenie kul w otworach planszy. Zawodnik musi wykazać się dużą zręcznością, gdy manewruje planszą, ponieważ, jeżeli kula wyleci za pole, nie może powrócić do gry. Gracz ma na to określoną ilość czasu. Po czym są podliczane punkty.

Crokinole (Kanada) dla miłośników pstrykania

Crokinole jest kanadyjską grą towarzyską, w której gracze „pstrykają” na zmianę dyskami na okrągłej drewnianej planszy. Celem gry jest umieszczenie dysków w sekcjach planszy które dają najwięcej punktów zwycięstwa. Nauka zasad trwa dwie minuty, a sama gra daje setki godzin zabawy.

Cornhole (Stany Zjednoczone) liczy się celność

Gra Cornhole jest świetną grą plenerową. Gracze oddaleni o 5-6 dużych kroków od deski Cornhola próbują trafić woreczkami swojego koloru w otwór deski. Ten trafny rzut jest wart aż trzy punkty, tak więc warto jest się postarać. Zasady są banalnie proste! (Woreczek w dziurze – 3 punkty, na platformie – 1 punkt, poza platformą – 0 punktów)